Porządne zrozumienie tego, w jaki sposób działa pomoc drogowa, może pomóc w wyborze pokrycia, którego potrzebujesz oraz może też pomóc Ci uzyskać jak najlepszą cenę, za usługi jakich potrzebujesz. W niniejszym poradniku omawiamy aspekty, nad którymi trzeba się zastanowić by wiedzieć, jakiej pomocy drogowej potrzebujesz i dobrać pakiet assistance dostosowany dokładnie do swoich wymagań i potrzeb.

Przede wszystkim, porządnie zastanów się na tym, jak używasz swojego samochodu. Czy zwykle wybierasz się na krótką wycieczkę po mieście lub lubisz długie jazdy po autostradach? Dzięki odpowiednio dobranej pomocy drogowej zaoszczędzisz pieniądze, płacąc tylko za to, czego potencjalnie będziesz używać, z drugiej strony nie tracąc pieniędzy na niepotrzebne dodatki.

Odpowiedni pakiet pomocy drogowej: jak daleko jeździsz?

Porównując różne oferty pomocy drogowej w ramach ubezpieczenia, pomyśl o tym:

  • jak daleko jeździsz,
  • jak często jeździsz.

Jedną z głównych zmiennych w pakietach Assistance jest odległość, w ramach której otrzymasz pomoc. To określa, na jakim obszarze będziesz mógł być odholowany za darmo (a ściślej mówiąc w ramach ubezpieczenia). Jeśli zwykle trzymasz się blisko domu, poszukaj takiego pakietu, który oferuje mniejszy dystans holowania, ponieważ może to naprawdę pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Ewentualnie, jeśli lubisz przejazdy długodystansowe czy też wymaga tego Twoja praca – wybierz pakiet Assistance, który ma daleki zasięg, nawet taki obejmujący cały kraj czy wychodzący poza jego granice.

Holowanie Assistance – zależne od odległości
Różne ubezpieczenia i zawarta w ramach umowy pomoc drogowa są związane z różnymi odległościami holowania. Opcja holowania Assistance może się różnić nawet w zakresie od 20 km do 200 km. Warto poszperać w Internecie i dowiedzieć się, jak wypada porównanie różnych opcji pomocy drogowej, by zobaczyć, w jaki sposób jeden rodzaj pakietu może odpowiadać odległościom, które pokonujesz. Na kanwie tego, będzie Ci łatwiej wybrać ostatecznie, na jaki rodzaj pomocy drogowej się zdecydować.

Pomoc drogowa – czy potrzebujesz ochrony dla siebie, swojego samochodu lub obu?

Wszystkie powyższe zapytania, a przede wszystkim odpowiedzi na nie musisz wziąć pod uwagę, aby umieć podjąć odpowiednią decyzję co do wytypowania odpowiedniego pakietu pomocy drogowej:

  • Czy jeździsz tym samym samochodem każdego dnia?
  • Czy dzielisz się swoim samochodem z rodziną?
  • A może skaczesz między samochodami, podróżujesz z innymi lub masz kilka samochodów?

Twoja odpowiedź może zidentyfikować, czy Twój samochód potrzebuje dodatkowego ubezpieczenia, czy też nie.

Pomoc drogowa dla Twojego samochodu

Dzięki pomocy drogowej zidentyfikowanej na Twój pojazd otrzymasz ubezpieczenie samochodu bez względu na to, kto będzie go prowadzić. Oznacza to, że możesz się zrelaksować, wiedząc, że jeśli pożyczyłeś samochód np. synowi i się zepsuje, pojawi się pomoc drogowa, nawet jeśli nie jesteś kierowcą ani pasażerem.

Pomoc drogowa i ochrona osobista

Jeśli chcesz wiedzieć, że otrzymasz pomoc niezależnie od tego, w którym samochodzie się znajdujesz, rozważ pomoc drogową właśnie tego rodzaju. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli podróżujesz w różnych samochodach i potrzebujesz dodatkowej ochrony. Ta wysokiej jakości ochrona jest dostępna w wielu ofertach ubezpieczycieli i pakietach pomocy drogowej, z jakich można dzisiaj z powodzeniem i bez problemu skorzystać.

Pomoc drogowa – potrzebujesz opcjonalnych dodatków i rabatów?

Istnieje wiele różnych i nie wymienionych w tym artykule korzyści, które można uzyskać dzięki pomocy drogowej. Chodzi o bonusy takie, takie jak usługi ślusarza, w razie zablokowania kluczyków we wnętrzu samochodu czy dowóz paliwa, w razie jego braku na trasie. Czasem są one powszechnymi elementami pokrycia, ale warto się co do tego upewnić, by w razie awarii nie być niemile zaskoczonym. Jeśli pieniądze dla Ciebie nie są problemem, a posiadasz także przyczepę do samochodu, z której czasem korzystasz – warto sprawdzić korzyści związane z ubezpieczeniem pokrywającym właśnie ten element.